Szkolny zespół chearleaders Szkolny zespół chearleaders Grupa kolędnicza Drużyna sportowa
Szkoła Podstawowa w Białej

Zajęcia teatralne dla uczniów kl. IV - VI
  Uczniowie naszej szkoły chętnie angażują się w przygotowywane inscenizacje na uroczystości szkolne, konkursy i występy poza szkołą. Tego rodzaju działalność daje im wiele satysfakcji. W tym roku szkolnym wychowawcy kl.IV-VI postanowili wykorzystać zapał i talent uczniowski w tej dziedzinie i zaprosili do wspólnej „zabawy w teatr”, podejmując współpracę z Teatrem im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.
   W ramach realizacji programu edukacji czytelniczej i medialnej we wrześniu 2005r. została nawiązana współpraca z teatrem i dzięki temu uczniowie mieli możliwość udziału w spektaklach tzw. „Sceny szkolnej”. Tematyka spotkań teatralnych była urozmaicona. Uczniowie brali udział w następujących zajęciach: 12.12.2005r., „Z kim się bawimy, czyli jak pracuje aktor”, 23.01.2006r. „Kto tym obraca, czyli o pracy reżysera” oraz 3.04.2006r.  zajęcia z profilaktyki antyalkoholowej ,,Żyj Danielu".
   Natomiast 20.03.2006r. w ramach realizacji zadań programu profilaktycznego uczniowie kl.IV-VI mieli także możliwość uczestniczenia w zajęciach teatralnych pt: „Jak radzić sobie ze złością, agresją, przemocą?”, przygotowanych w naszej szkole przez Teatr Profilaktyczny „Horyzont” z Krakowa, który współpracuje z placówkami oświatowymi w całej Polsce. Zajęcia te bardzo podobały się uczniom, dzięki nim mogli dokonać właściwej oceny nietypowych sytuacji, które zaprezentowane zostały przez aktorów na scenie. Najbardziej byli zafascynowali tym, że sami mogli być uczestnikami improwizacji zaproponowanych im przez twórców tego widowiska. Swoje umiejętności aktorskie przedstawili na scenie uczniowie: M.Wierzba i B.Bereś, P.Poniewozik i M.Kozak oraz K.Ziemińska i K.Kołcz. Było to niewątpliwie dla uczniów duże przeżycie. Ich wspaniała gra potwierdziła, iż uczestniczenie w zajęciach z kształcenia teatralnego przyniosło oczekiwane rezultaty. Nasi uczniowie byli dumni, że zostali zauważeni przez profesjonalnych aktorów, którzy dostrzegli ich umiejętności.

Aktorzy Teatru "Horyzont"

Próba sił na scenie uczniów
  Zajęcia w teatrze były dla uczniów bardzo interesujące, gdyż krok po kroku uczyli się tajników twórczości teatralnej. Zajęcia pobudzały ich kreatywność, byli chętni do prezentacji zdobytych umiejętności i wykorzystania ich podczas przedstawień szkolnych. Nauczyli się dzięki tym zajęciom sztuki poruszania na scenie, reżyserowania przedstawienia, podpatrywali pracę scenografa, mieli okazję uczestniczenia w przygotowaniu scenariusza sztuki i sami byli odtwórcami zaproponowanych przez aktorów ról.
   Uczniowie poprzez kontakt z teatrem, a w nim z wartościową twórczością, uczyli się świadomego jej odbioru.