Szkolny zespół chearleaders Szkolny zespół chearleaders Grupa kolędnicza Drużyna sportowa
Szkoła Podstawowa w Białej

Gdzie do gimnazjum?

Uczniowie klasy VI w tym roku szkolnym kończą naszą szkołę i muszą wybrać gimnazjum, w którym chcą kontynuować naukę. Dlatego postanowiliśmy odwiedzić w dniu 24.02.06r. w czasie dni otwartych Gimnazjum nr 2 w Rzeszowie. Zorganizowane były tam występy: kabaretu "TO I OWO", teatru "IMPRESJA", chóru i zespołu instrumentalnego "AMIGOS" oraz spotkania i zajęcia w poszczególnych klasopracowniach. Uczniowie poznali rozkład szkoły i warunki lokalowe oraz nauczycieli tam pracujących. Otrzymali informacje o terminach składania podań i wymaganych dokumentach.
   Skorzystaliśmy również z dni otwartych w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tyczynie. W dniu 22.03.06r. gimbusem udaliśmy się poznać gimnazjum w naszej gminie. Przywitali nas tam nauczyciele i uczniowie, którzy zaprezentowali swoje prace, opowiedzieli o szkole i nauczycielach tam pracujących. Dowiedzieliśmy się jakie działają koła zainteresowań i zajęcia pozalekcyjne. Obejrzeliśmy występ zespołu tanecznego i zwiedziliśmy klasopracownie. Zapoznani zostaliśmy z warunkami przyjęcia do szkoły oraz jakie należy złożyć dokumenty.
  Do naszej szkoły dotarły informacje również z innych gimnazjów. Uczniowie zostali z nimi zapoznani. Mogą teraz wybierać najlepszą szkołę, która im odpowiada i podoba się najbardziej. Taką, w której znajdą najciekawszą dla siebie ofertę nie tylko zajęć obowiązkowych, ale również zajęć pozalekcyjnych i dodatkowych.

W gimnazjum w Tyczynie