Szkolny zespół chearleaders Szkolny zespół chearleaders Grupa kolędnicza Drużyna sportowa
Szkoła Podstawowa w Białej

Szkoła w Białej wita wiosnę
   Samorząd Uczniowski naszej szkoły w dniu 21 marca 2006r. przygotował konkursy i gry, by przywitać wiosnę. Chociaż za oknem jeszcze zima, my gorąco witaliśmy astronomiczną  i kalendarzową wiosnę. Pierwszym konkursem były "Łamigłówki matematyczne", w których wzięli udział wszyscy uczniowie klas IV - VI. Zagadki, rebusy i zadania logiczne przygotowała nauczycielka matematyki. Poprzez zabawę uczyliśmy się logicznego myślenia i wykorzystywania wiedzy w praktyce do rozwiązywania niecodziennych problemów.
    Następnie przyszedł czas na zabawę i  uczniowie zmagali się w następujących konkursach: Ciao Darwin, Mini Playback Show, tańca dowolnego, randka w ciemno, maraton uśmiechu.
  Później wszyscy obejrzeli inscenizację przygotowaną przez panią i uczniów ze świetlicy pt. "Kamienna Czarownica". Scenariusz przedstawienia „Kamienna Czarownica” został opracowany na podstawie fragmentu książki Lidii Miś-Nowak pt. „Odwiedzając Czarownice”. Jest to opowieść o Asi, która wędruje do kolejnych czarownic niosąc każdej wiele życzliwości i ciepła. Również smutna kraina Kamiennej Czarownicy dzięki podarowanemu przez dziewczynkę sercu ożywa a wypowiedziane życzenie, by skłócone siostry czarownice pogodziły się i znów były razem spełniło się.

Wiosnę widać w naszej szkole też na gazetkach ściennych i w pracach uczniów.

Gazetka na I piętrze - kl. IV

Gazetka na II piętrze - kl. II