Szkolny zespół chearleaders Szkolny zespół chearleaders Grupa kolędnicza Drużyna sportowa
Szkoła Podstawowa w Białej

Z wizytą w kinie i muzeum

28 lutego 2006 roku klasy młodsze naszej szkoły, pierwsza, druga, trzecia, pod opieką pani Elżbiety Siorek, Jadwigi Reizer i Zofii Herby udały się do kina „Zorza” w Rzeszowie na film pt. „Bambi 2”. Film opowiadał o małym jelonku, którego po utracie matki wychowywał ojciec. Ten pełen przygód, barwnych scen i pięknej ścieżki muzycznej film, bardzo spodobał się naszym najmłodszym. Przepełniony treściami wychowawczymi uwrażliwił nasze dzieci na ogromne znaczenie rodziny w życiu każdego człowieka.
    Po filmie uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej, przygotowanej przez Muzeum Okręgowe w Rzeszowie nt. „Życie w epoce kamienia, brązu i żelaza”. Lekcja muzealna była dla uczniów ciekawą lekcją historii, na której nie tylko mogli usłyszeć o życiu pradawnych przodków zamieszkujących  tereny Polski południowo - wschodniej, ale przede wszystkim zobaczyć charakterystyczne przedmioty z ich życia codziennego i poznać zwyczaje panujące w pierwotnych osadach ludzkich.