Szkolny zespół chearleaders Szkolny zespół chearleaders Grupa kolędnicza Drużyna sportowa
Szkoła Podstawowa w Białej

Kolędowanie

17 stycznia 2006 roku w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Tyczynie odbył się I Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek ,,Hej, kolęda, kolęda”– Tyczyn 2006.  Konkurs adresowany był do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać kolędę lub pastorałkę w jednym z trzech języków - języku polskim, języku angielskim lub języku niemieckim.  Do konkursu zgłosili się uczniowie ze szkół podstawowych z Borku Starego, Budziwoja, Hermanowej, Matysówki, Tyczyna i 12 uczniów z naszej szkoły. Po prezentacji kolęd i pastorałek zebrane jury przyznało następujące miejsca uczniom z naszej szkoły: w kategorii kolędy w języku niemieckim: I miejsce przyznano Milenie Pelc i Dominice Uchman - uczennicom klasy V, które w duecie zaśpiewały kolędę ,,Cicha noc”, w kategorii kolędy w języku polskim: III miejsce zdobył Maciej Wierzba -  uczeń klasy VI, który zaśpiewał kolędę  ,,Przyszedłeś na świat”. Wyróżnienie za wykonanie swojej kolędy ,,Skrzypi mróz” otrzymała Gabriela Ząbczyk - uczennica klasy VI. Wszyscy nagrodzeni otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy uczestnictwa.
        W dniu 26 stycznia 2006r. przed zebraniem rodziców  podsumowującym pierwszy semestr nauki wystąpiła grupa kolędników (uczniowie z klasy VI i V). Przedstawili oni swój krótki program śpiewając kolędy, pastorałki i składając wszystkim życzenia noworoczne: z gwiazdą, pasterzami i aniołami.