Szkolny zespół chearleaders Szkolny zespół chearleaders Grupa kolędnicza Drużyna sportowa
Szkoła Podstawowa w Białej

Szopki bożonarodzeniowe
III SZKOLNY  KONKURS  SZOPEK   BOŻONARODZENIOWYCH - GRUDZIEŃ  2005
    Na początku listopada ogłoszono w naszej szkole III edycję konkursu pt. ,,Do szopy hej pasterze - najpiękniejsza szopka bożonarodzeniowa”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas od I - VI. Wśród wielu wykonanych szopek nagrodzono prace, które szczególnie wyróżniły się pod względem konstrukcyjnym i oryginalnością wykonanych figurek w szopce. Uczniowie wykazali się bardzo dużą pomysłowością w doborze  materiałów, z których wykonano prace. Mieli oni jednak w tym roku dodatkowe utrudnienie, wysokość szopki nie mogła przekraczać 10 cm. Organizatorem konkursu była nauczycielka plastyki. W kategorii klas I - III:  I miejsce- Jarosłwaw Paliwoda kl. I i Katarzyna Kowalczyk  kl. I , III miejsce- Wiktoria Szetela kl. I W kategorii klas IV - VI: I miejsce - Karolina Członka kl. VI, I miejsce - Mateusz Migut kl. V, I miejsce - Karolina Kotarba kl. VI.
Autorom najładniejszych szopek, wręczono w styczniu pamiątkowe dyplomy oraz  nagrody rzeczowe.

XIII  WOJEWÓDZKI  KONKURS
 SZOPEK  BOŻONARODZENIOWYCH – STYCZEŃ 2006

W styczniu  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIII Wojewódzkim Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. Organizowany był on pod patronatem Akcji Katolickiej Diecezji Rzeszowskiej przez Gimnazjum Nr 8 w Rzeszowie dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.Na konkurs wpłynęły prace z 56 szkół całego województwa podkarpackiego.Wśród  nich znalazły się prace 5 naszych uczniów, którzy zdobyli następujące  miejsca w konkursie: III miejsce -  Karolina Szetela  klasa VI, wyróżnienia – Karolina Członka, Karolina Kotarba i Krystian Kadłuczka - wszyscy uczniowie z klasy VI. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Mogli oni również obejrzeć wystawę wszystkich nadesłanych prac, które prezentowane  były na sali gimnastycznej szkoły. Zachwycały one zwiedzających pomysłowością i oryginalnością dobranych technik.