Szkolny zespół chearleaders Szkolny zespół chearleaders Grupa kolędnicza Drużyna sportowa
Szkoła Podstawowa w Białej

Szkolna Wigilia i Jasełka
Święta Bożego Narodzenia to czas radości, kolędowania, spotkań rodzinnych. Cały świat cieszy się z narodzenia Pana Jezusa. Podobnie jak do stajenki w Betlejem tak i dziś ludzie radując się spieszą na powitanie narodzonego Dzieciątka. Przypominając te ważne wydarzenia w wielu miejscach odbywają się Jasełka, czyli przedstawienia o narodzeniu Pana Jezusa. W naszej szkole podczas Wigilii, w której brała udział cała rodzina szkolna także odbyły się Jasełka. W tym roku przygotowali je uczniowie z kl.II,  kl.IV oraz  kl.VI pod opieką pani Renaty Rzeźnik. Nasze przedstawienie było inne niż zwykłe przedstawienia bożonarodzeniowe, gdyż uczniowie wcielili się w postacie bajkowe, które przychodzą do stajenki, do Maleńkiej Dzieciny. Mogliśmy zobaczyć Dziewczynkę z zapałkami, Sierotkę Marysię, chłopczyka Pinokio, Kopciuszka, Rybaka, Jasia i Małgosię, Czerwonego Kapturka, a nawet Pszczółkę Maję.
Każda postać niosła ze sobą dary dla Jezuska i opowiadała, co należy zrobić i jak postępować, aby być dobrym człowiekiem. Do naszego przedstawienia dodaliśmy piekne kolędy, do których przygrywał na organach uczeń klasy VI Paweł Poniewozik. Wszystkie dzieci chętnie przygotowały się do swojej roli i pięknie opowiedziały o gościach, którzy przybyli do stajenki w Betlejem.