Szkolny zespół chearleaders Szkolny zespół chearleaders Grupa kolędnicza Drużyna sportowa
Szkoła Podstawowa w Białej
 6 grudnia - Mikołajki

Tego dnia do naszej szkoły przybył Święty Mikołaj. Odwiedził klasy młodsze. Uczniowie otrzymali od niego prezenty. Każda klasa podziękowała Mikołajowi za przybycie. Uczniowie śpiewali mu piosenki, tańczyli dla niego oraz podarowali mu wykonane wcześniej kolorowe rysunki. Mikołaj obiecał dzieciom, że wróci za rok.

Mikołaj jest jednym z ważniejszych świętych. Święty Mikołaj z Miry - biskup Miry w dzisiejszej Turcji, urodzony około 280 roku w Patarze, zmarł około roku 345. Według podań po bogatych rodzicach otrzymał w spadku znaczny majątek, którym chętnie dzielił się z ubogimi. Wyróżniał się pobożnością i miłosierdziem. Mieszkańcy Miry wybrali go na swojego biskupa. Do dziś utrzymuje się zwyczaj składania podarunków w formie niespodzianki, choć obecnie zwyczaj ten jest często łączony z baśniową postacią Świętego Mikołaja.