Szkolny zespół chearleaders Szkolny zespół chearleaders Grupa kolędnicza Drużyna sportowa
Szkoła Podstawowa w Białej

Wizyta Księdza Biskupa w naszej szkole

W dniu 5 grudnia 2005 roku w Szkole Podstawowej w Białej odbyła się niecodzienna wizyta. Gościliśmy w naszych progach Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego. Takiego Gościa nieczęsto przyjmujemy w szkole, dlatego oczekiwanie na przybycie Księdza Biskupa trwało już kilka tygodni. Ksiądz Biskup odwiedzając naszą szkołę, spotkał się z nauczycielami, pracownikami naszej szkoły, a przede wszystkim z uczniami, tymi małymi i dużymi. Ta wizyta odbyła się w ramach wizytacji kanonicznej w parafii Biała, którą przeprowadzał Ordynariusz naszej diecezji, Ksiądz Biskup Kazimierz Górny. Oczekiwaliśmy naszego Gościa w pięknej sali gimnastycznej, gdyż już od pewnego czasu możemy się cieszyć dużą przestrzenią i to nie tylko na zajęciach sportowych, ale także do przeżywania ważnych uroczystości szkolnych. Spotkanie rozpoczęło się powitaniem Księdza Biskupa, w które nasza drugoklasistka Andżelika Klęsk włożyła całe swoje serce i głos. Dla naszego Gościa uczniowie klas starszych przygotowali program, którego treści opowiadały o miłości do Boga i Ojczyzny, a także naszej drodze do wolności i prawdy. Klasa szósta w oryginalnych strojach zaprezentowała wiersze i piękne pieśni, które spodobały się słuchaczom i Księdzu Biskupowi. Uczniowie klas młodszych przedstawili program związany z bardzo radosnym dla dzieci dniem Świętego Mikołaja. Najpierw dziewczynki z klasy drugiej opowiedziały, kim był biskup Mikołaj, a potem nasi najmłodsi uczniowie, czyli klasa „0” wyśpiewała, wyklaskała i wytupała piosenki oraz wierszyki o przedszkolakach, które już dużo wiedzą o Panu Bogu i świecie. Także uczniowie klasy czwartej przedstawili na wesoło scenkę: o czekaniu na Świętego Mikołaja. Na zakończenie naszego spotkania, Ksiądz Biskup opowiedział nam o postaci Świętego Dobroczyńcy z Miry, a także rozdał wszystkim pamiątkowe obrazki. Nasi uczniowie byli bardzo przejęci wizytą Księdza Biskupa, gdyż jest On osobą, którą spotykają tylko z okazji ważnych uroczystości kościelnych, a nie w codziennym życiu szkolnym.
   Następnie odbyło się spotkanie Księdza Biskupa z Dyrekcją i Gronem Pedagogicznym naszej szkoły, w czasie którego rozmawialiśmy zarówno o sprawach wspólnoty szkolnej, o wizycie „ad limina” w Rzymie a także o bieżących problemach rodzin, Ojczyzny i Kościoła.
    Na zakończenie spotkania ks. Bp udzielił naszej Szkole błogosławieństwa
W pokoju nauczycielskim