Szkolny zespół chearleaders Szkolny zespół chearleaders Grupa kolędnicza Drużyna sportowa
Szkoła Podstawowa w Białej

Kwesta na cmentarzu w Białej

Uczniowie klasy VI wzięli udział w dniu 1 listopada 2005r. w kweście organizowanej na rzecz ubogich i bezdomnych. Organizatorem kwesty było Rzeszowskie Towarzystwo im. Św. Brata Alberta. Nasi uczniowie jako wolontariusze kwestowali na cmentarzu w Białej. Towarzystwo prowadzi schroniska dla bezdomnych kobiet i mężczyzn oraz wspólnie z Caritas Diecezji Rzeszowskiej kuchnię dla ubogich mieszkańców miasta Rzeszowa. Obecność naszych uczniów wśród kwestujących i wspaniała postawa, stanowi wzór do naśladowania dla dzisiejszej młodzieży, która nie potrafi znaleźć dla siebie miejsca ani wzorów do naśladowania. Godna postawa naszych dzieci jest przykładem wrażliwości i świadomości społecznej młodzieży naszej szkoły, to wzór dla wszystkich.