Szkoła Podstawowa w Białej

Pasowanie na ucznia klasy I

17 października 2005 r. odbyło się ,,Pasowanie na ucznia klasy I". Uroczystość rozpoczęła osoba prowadząca - uczennica klasy szóstej, która powitała przybyłych gości i samych uczniów. W części artystycznej uczniowie zostali zaproszeni do ,,Krainy Wiedzy", gdzie w obecności Króla i Królowej (uczniów klasy szóstej) musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami pozwalającymi im uzyskać tytuł ,,ucznia". Po zdanym egzaminie uczniowie uroczyście przyrzekali przestrzegać zasad obowiązujących w szkole, rozwijać swoją wiedzę i kochać swoją Ojczyznę - Polskę.
      Następnie Pan Dyrektor pasował ich na uczniów. Przyjęci do grona uczniów naszej szkoły otrzymali pamiątkowe dyplomy i książeczki. Rodzice podziękowali dyrekcji i nauczycielom za przygotowaną uroczyśtość i zaprosili wszystkich na wspólny poczęstunek.